Co zrobić z niepotrzebnymi dokumentami

W każdym biurze używa się mnóstwa papierowych dokumentów, które zawierają nieraz ważne, wrażliwe dane. Gdy przychodzi moment, w którym należy zrujnować tego typu wydruk, nie można go po prostu wyrzucić do kubła na śmieci. Mogą bowiem zostać w późniejszym czasie wyciągnięte przez osobę niepowołaną, która w ten metodę wejdzie w posiadanie informacji, które miały zostać ukryte.

Jest jednakże jeden stuprocentowo bezdyskusyjny sposób na to, ażeby żaden anulowany czy przestarzały dokument nie zdradził nigdy osobistej treści. Metodę ten to niszczarka biurowa. To wygodne urządzenie rozcina papier na drobne kawałki, uniemożliwiając w praktyce złożenie go z nich ponownie. Dzięki temu skutecznie ukryta jest treść, jaką zawierał dany dokument, a ponieważ w pojemniku niszczarki mieszają się ścinki różnorakich papierów, nie ma szans, żeby ktokolwiek zdołał czegokolwiek dowiedzieć się w ten metodę.

Niszczarka do papieru to urządzenia dostępne w kilkunastu różnorakich modelach. Należy zauważyć, że istnieją tzw. niszczarki prywatne – przeznaczone są one do okazyjnego używania w domu. Niszczarki dla biznesu mają sposobność nie tylko zmarnować dokumenty, ale również karty kredytowe czy płyty CD i DVD – co przyda się do likwidacji zarchiwizowanych danych przechowywanych na tych nośnikach.

Niszczarka Fellowes Automax 300C potrafi zmarnować dokumenty wraz ze zszywkami i spinaczami, papiery złożone kilkakrotnie, a także z dobrym skutkiem tnie papier błyszczący. Przeznaczona jest dla dużych firm, a pojemność pojemnika na ścinki wynosi aż 60 litrów.

Sprawdź: niszczarka fellowes.

Posted in Bez kategorii | Możliwość komentowania Co zrobić z niepotrzebnymi dokumentami została wyłączona

Comments are closed.