Człowiek i woda – lampy UV do wody

W naszych coraz bardziej rozwiniętych technologicznie czasach zanieczyszczenia środowiska są z każdym dniem większe i w coraz większym stopniu negatywnie wpływają na zdrowie nasze i naszych najbliższych. Czy można się ustrzec przed tym niebezpiecznym zjawiskiem?

W sytuacji zanieczyszczeń wody sprawa jest priorytetowo skomplikowana. Wiele substancji produkowanych przede wszystkim na potrzeby rolnictwa (chemiczne środki ochrony roślin) i przemysłu farmaceutycznego (między innymi szeroko stosowane substancje hormonalne) nie ulegają pełnej biodegradacji, a w rezultacie z łatwością mogą dostawać się do naszych organizmów. Bezpośrednio nie są one szkodliwe, jednakże ichniejszym długofalowy wpływ na nasze zdrowie jest niedwuznacznie negatywny, co potwierdziły masowe badania dokonane przez rekomendowane ośrodki. W jaki sposób można sobie radzić z tym gigantycznym problemem?

Jednym z koncepcji jest użycie przyszłościowego pomysłu na uzdatnianie wody – xylem water solutions polegającego na wykorzystaniu chloru, który z ogromnym skutkiem eliminuje z wody groźne dla naszego organizmu mikroelementy, z którymi nie mogły sobie poradzić przedtem stosowane techniki.

Kolejnym, możliwe, że jeszcze bardziej efektywnym, a na 100 procent przyjaźniejszym dla środowiska naturalnego wyjściem, jest użycie w procesie oczyszczania wody dezynfekcji za pomocą światła ultrafioletowego. Lampy UV do wody działają na bazie naturalnego działania światła słonecznego.

Z kolei odpowiednim rozwiązaniem do usuwania wody są pompy do wody mogące pompować też na przykład ciecze aktywne chemicznie.

Zobacz: pompy do wody.

Posted in Bez kategorii | Możliwość komentowania Człowiek i woda – lampy UV do wody została wyłączona

Comments are closed.