Nawadnianie ogrodu

W okresie letnim upalne dni sprawiają, że rośliny muszą otrzymywać odpowiednie nawodnienie. Jest to konieczne dla ich prawidłowego wzrostu. Zarówno w sadownictwie, jak także w rolnictwie coraz częściej stosuje się zautomatyzowane systemy nawadniania, takie jak linie nawadniające.

Warto więc poznać więcej informacji na ich temat, ponieważ stanowią wydajny system nawadniania nie tylko ogrodów i sadów, niemniej jednak także plantacji czy tuneli foliowych.
Nawadnianie ogrodu – na co zwrócić uwagę?
Głównie należy zaznaczyć, że system nawadniania ogrodu powinien charakteryzować się wydajnością, jak także racjonalnym gospodarowaniem zasobami wodnymi. Właśnie dlatego tak dużym zainteresowaniem cieszą się innowacyjne systemy, które oparte są na sterownikach i czujnikach, które pozwalają monitorować poziom nawilżenia gleby. Często stosowany jest system nawadniania dokorzeniowego, czyli doprowadzanie adekwatnej dawki wody bezpośrednio do korzeni roślin. Jest to także sposób, który zapobiega wysuszaniu roślin w wyniku działania zraszaczy. Warto także dodać, że linie nawadniające pozwalają na nawadnianie zarówno dużych powierzchni takich jak pola uprawne, ale także małych szklarni czy tuneli foliowych. Co więcej, innowacyjne technologie pozwalają ustalić w głównej mierze czas nawadniania, przykładowo na godzinę wieczorna, jak również ilość podawanej wody. To w znaczący sposób zwiększa ilość, jak także jakość plonów. Nie jest zaskoczeniem, że przyszłościowe systemy nawadniające cieszą się tak dużym zainteresowaniem osób posiadających ogrody.

Zobacz także: linie nawadniające.

Posted in Bez kategorii | Możliwość komentowania Nawadnianie ogrodu została wyłączona

Comments are closed.