Profesjonalnie wykonywana dezynfekcja, dezynsekcja oraz deratyzacja

Szkodniki bywają dla nas bardzo nieprzyjemne i bywa, że ciężko się ich pozbyć. Natomiast na szczęście na wszystko jest rozwiązanie. Powinniśmy jednakże szczegółowo zaznajomić się z podstawowymi procedurami postępowania i wybrać tę, która najlepiej pomoże nam zwalczyć niechciane szkodniki.

Co jest czym?Bardzo często możemy usłyszeć o trzech głównych pojęciach, które oznaczają zwalczanie poszczególnych szkodników. Niestety bywają one mylone (sprawdź również informacje na stronie: odpluskwianie). Dlatego powinniśmy zaznajomić się z nimi starannie i zrozumieć, do czego służą. Te pojęcia to dezynfekcja, dezynsekcja i deratyzacja.Szczególnie te dwa pierwsze pojęcia są ze sobą mylone. Czym jest dezynfekcja? Całkiem inaczej mówiąc, jest to odkażanie. Polega na usuwaniu mikroorganizmów. Jest najczęściej stosowana tam, gdzie konieczne jest ciągłe zwalczanie drobnoustrojów takich jak grzyby, wirusy, bakterie – np w placówkach medycznych czy w zakładach produkujących żywność (zobacz: usuwanie pluskwy).Czym jest natomiast dezynsekcja? Jest to po prostu walka ze szkodnikami. Są to przede wszystkim owady takie jak karaluchy, pluskwy, komary, muchy czy prusaki. Jako dezynsekcję możemy zakwalifikować także niszczenie gniazd szerszeni czy os. Używa się do tego różnorakie środki, zarówno chemiczne, jak i fizyczne, mechaniczne i biologiczne.Deratyzacja jest ostatnim z pojęć. Innymi słowy jest to odszczurzanie. Polega na usuwaniu gryzoni takich jak szczury i myszy z wnętrz. Wykorzystywane są do tego zarówno środki mechaniczne, jak i chemiczne.Znając te podstawowe pojęcia, łatwo dobierzesz procedurę do zaistniałej u siebie sytuacji. Dzięki temu bardzo szybko uporasz się ze szkodnikami.

Sprawdź również informacje na stronie: dezynfekcja.

Posted in Bez kategorii | Możliwość komentowania Profesjonalnie wykonywana dezynfekcja, dezynsekcja oraz deratyzacja została wyłączona

Comments are closed.