Jak wybrać właściwy komputer?

Komputery stały się bardzo ważną częścią naszego życia, bez z nich coraz trudniej jest nam wyobrazić sobie pracę, płacenie rachunków czy wręcz robienie opłat. Nic więc dziwnego w tym, że każdy z nas preferuje mieć dobry i nowoczesny sprzęt. Ostatnio ogromną popularnością cieszą się niezbyt duże netbooki, czyli laptopy przeznaczone głównie do przeglądania stron internetowych czy odbierania poczty. Pozostaje natomiast pytanie czy taki niewielki komputer sprawdzi się także w innych sytuacjach? W jaki sposób najbardziej tak, netbooki pomimo skromnej obudowy kryją w sobie multum wyrafinowanych technice zaczynając od szybkich procesorów poprzez dobrej jakości matryce.

I tak przykładowo laptopy mogą posiadać sporej pojemności dyski twarde, ich wielkość to głównie 320 lub 500 GB, z taką pojemnością można przechowywać na komputerze niezliczoną liczbę muzyki, filmów i różnorakich plików. Kolejną pozytywną cechą jest mobilność. Wszystkie netbooki posiadają wbudowane karty sieciowe umożliwiające łączność bezprzewodową. Niektóre modele mogą posiadać wbudowane modemy 3G, do tego są jeszcze moduły bluetooth i wszelakiego typu złącza umożliwiające przegrywanie zdjęć i filmów. Takie laptopy to matryce o przekątnej od 7 do 13 cali, dzięki tak małym rozmiarom świetnie sprawdzają się w podróży a również doskonale mieszczą się w damskiej torebce.

Jaki sprzęt do gier?

Jakimi czynnikami powinieneś kierować się w trakcie zakupu laptopa dla fana gier komputerowych? Na naszym rynku pełno jest tego rodzaju sprzętów, laptopy mogą służyć nam do przeglądania stron internetowych, do budowy wyrafinowanych projektów a też do rozrywki. Gracze komputerowi to bardzo specyficzna grupa osób, są bardzo wymagający i nie znoszą kompromisów. Dlatego także laptopy do gier muszą spełniać kilka bardzo bardzo istotnych funkcji. Głównie potrzebna jest mocna karta graficzna, najbardziej gdy karta nie jest zintegrowana z płytą zasadniczą. Niezbędna jest również własna pamięć operacyjna karty graficznej, dzięki temu komputer będzie mógł obsłużyć nawet te najnowocześniejsze gry w wersji 3D. A przy tym laptopy dla graczy to szybkie procesory, obecnie w zdecydowanej większości przypadków wykorzystuje się technikę dwu albo trzyrdzeniową. Równie istotna jest wielkość matrycy, maniacy komputerowi umieją przesiedzieć przy jednej grze dosłownie kilkanaście godzin, dlatego również matryca nie ma możliwość być zbyt mała. Jeśli wybierzemy matrycę błyszczącą to gra na świeżym powietrzu będzie mocno utrudniona, z drugiej natomiast strony taka matryca to lepszy i bardziej wyrazisty obraz. Równie istotną funkcją jest także duża pamięć operacyjna oraz dobre chłodzenie.

Polecamy: serwis komputerowy poznań.

Posted in Bez kategorii | Możliwość komentowania Jak wybrać właściwy komputer? została wyłączona

Comments are closed.