Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła

W gronie przyszłościowych instalacji, które znajdują przeznaczenie w budynkach o różnych przeznaczeniu na 100 procent powinno się wspomnieć o wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. O ile zastanawiamy się, co to jest rekuperacja, to jest to właśnie wentylacja mechaniczna, która umożliwia na odzyskiwanie energii cieplnej ze zużytego powietrza kierowanego na zewnątrz budynku.
Jakie korzyści daje użycie rekuperacji w domu?
Na początku trzeba podkreślić, że jest to system wentylacyjny oparty na wymianie ciepła w sposób mechaniczny, a więc w sposób niezależny od warunków pogodowych panujących na zewnątrz.

Dzięki czemu do pomieszczenia w sposób ciągły dostarczane jest świeże wolne od zanieczyszczeń powietrza pochodzące z zewnątrz. W dodatku jest to system wentylacyjny, który odpowiada za wymianę ciepła, a zatem przekazanie energii cieplnej pochodzącej ze zużytego powietrza do świeżego powietrza kierowanego z zewnątrz budynku. Dzięki temu rekuperacja to też mniejsze koszty przeznaczone na utrzymanie systemu grzewczego w budynku. Warto wspomnieć o tym, że kluczowe elementy takiego systemu to dobieranie odpowiedniego rekuperatora, który umożliwia na obieg ciepła, a zatem ogrzanie świeżego powietrza pochodzącego z zewnątrz. Warto wspomnieć też o tym, że rekuperacja może być z powodzeniem stosowana nie tylko w budynkach mieszkalnych, ale też użytku publicznego czy też komercyjnych. Jest to nowoczesna instalacja, która wyróżnia się w głównej mierze energooszczędnością, jak także dobrze współpracuje z innymi nowoczesnymi instalacjami np z takimi jak instalacja fotowoltaiczna.

Źródło: co to jest rekuperacja

Posted in Bez kategorii | Możliwość komentowania Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła została wyłączona

Comments are closed.