Wybór trumny

Wybór trumny nie jest wbrew pozorom łatwy, z różnorakich względów. Po pierwsze dlatego, że na rynku jest ich szeroki wybór, a po drugie różne są zwyczaj i okoliczności, które decydują o tym jaki rodzaj trumny wybrać. Znaczenie posiada głównie materiał, z jakiego została ona przygotowana. Jak wynika z doświadczenia stolarzy, którzy wykonują trumny największym zainteresowaniem cieszą się te przygotowane z drewna dębowego, które choćby najdroższe są najtrwalsze i poprawnie się prezentują. Popularne są też trumny zrealizowane ze świerku czy sosny. Mogą one być matowe lub z połyskiem.

Trumny w większości posiadają zdobienia, które dodają im klasy i elegancji. Duże znaczenie mają listwy ozdobne do trumien. Te najbardziej stylowe zrobione są także z drewna, choćby bywają ichniejszym styropianowe zamienniki. Profesjonalni stolarze, którzy zajmują się produkcja trumien na życzenie kontrahentów wyposażają je w warkoczyki drewnienie czy w koraliki do trumien, które pełnią funkcje ozdobne. Wszystko w współzależności od upodobań osoby, która trumnę zamawia, miejsca gdzie odbywa się pogrzeb, ale również od zasobności portfela.

Zdarzają się również zamówienia na trumny, które posiadają nawet ekskluzywny charakter, co przejawia się jakością materiałów, z których trumna została zrobiona, ale również bogactwem zdobień. Nie bez znaczenia ma też wnętrze takiej trumny, gdzie do jej wyściełania wybiera się luksusowe materiały. Trumny również są wykonywane na zamówienie pod względem wielkości, są to w bardzo wielu sytuacjach trumny przeznaczone do pochówki dzieci, lub w przypadku gdy dana osoba była bardzo otyła albo wysoka.

Sprawdź: koraliki drewniane.

Posted in Bez kategorii | Możliwość komentowania Wybór trumny została wyłączona

Comments are closed.